Boteni - zona Boteni
ID Oferta: 13354
.Pret: 25.680 €
| ID oferta | 13354 |
| Pret | 25.680 € |
| zona | Boteni |
| Agent | Mak Adalbert |
| Actualizat la | 2026-08-13 16:52:21 |
| Nr afisari | 29 |
| Apa | da |
| Cablu TV | da |
| Internet | da |
Teren 4.280 mp de vânzare în Boteni, Argeș | Livadă | 50 m + 50 m deschidere
De vânzare teren extravilan livadă în Boteni, Argeș. 4.400 mp măsurați, 5.000 mp în acte, deschidere aprox. 50 m la asfalt, case în vecinătate, curent și apă la limita proprietății. Preț fix: 25.680 €.
Vă propunem spre vânzare un teren extravilan – livadă, situat la intrarea în Boteni, județul Argeș, într-o zonă cu locuințe în imediata vecinătate și acces direct la drum asfaltat.
Proprietatea are o suprafață de aproximativ 4.280 mp conform măsurătorilor, iar în documentele existente figurează cu 5.000 mp. Un avantaj important îl reprezintă deschiderea generoasă de aproximativ 50 metri la asfalt, precum și existența rețelelor de energie electrică și apă la limita proprietății.
Poziționarea terenului, cu case în imediata apropiere, acces la asfalt și utilități la limită, reprezintă un avantaj important pentru valorificarea proprietății pe termen lung.
Conform informațiilor furnizate de proprietar, există perspectiva ca, odată cu noile lucrări cadastrale, terenul să poată fi prins integral sau parțial în intravilan.
Important: această posibilitate nu trebuie considerată garantată. Regimul urbanistic actual este extravilan, iar eventuala introducere totală sau parțială în intravilan trebuie confirmată prin documentele urbanistice și cadastrale emise de autoritățile competente.
✔ Aproximativ 4.280 mp măsurați
✔ 5.000 mp în acte
✔ Deschidere generoasă de aproximativ 50 m + 50 m
✔ Acces direct la drum asfaltat + drum neamenajat
✔ Curent electric la limita proprietății
✔ Apă la limita proprietății
✔ Case construite în vecinătate
✔ Livadă
✔ Potențial de apreciere pe termen lung
✔ Preț de numai 6 €/mp, raportat la suprafața măsurată
Prețul este fix și nu se negociază.
Terenul are aproximativ 4.280 mp conform măsurătorilor, în timp ce în acte este menționată o suprafață de 5.000 mp.
Nu. În prezent proprietatea are regim extravilan, categoria livadă.
Terenul beneficiază de o deschidere generoasă de aproximativ 50 metri la drum asfaltat.+ 50 m la drum neamenajat
Da. Curentul electric și apa sunt disponibile la limita proprietății, conform informațiilor furnizate.
Da. Proprietatea este amplasată la intrarea în Boteni și se învecinează cu zone în care există deja case.
Există o perspectivă menționată de proprietar privind includerea integrală sau parțială în intravilan în contextul viitoarelor actualizări cadastrale, însă acest lucru nu este garantat și trebuie confirmat oficial.
Nu. Prețul solicitat este de 25.680 euro și este FIX.
teren de vânzare Boteni Argeș, teren extravilan Boteni, livadă de vânzare Argeș, teren 4280 mp Argeș, teren cu acces asfalt, teren cu utilități Argeș, teren cu deschidere 50 m, teren lângă case Boteni, teren investiție Argeș, teren 6 euro mp Argeș.
livadă Boteni de vânzare, teren extravilan cu apă și curent, teren la asfalt Argeș, teren pentru investiție pe termen lung, teren 5000 mp în acte, proprietate rurală Argeș, teren cu potențial intravilan, teren cu front stradal mare, teren ieftin Argeș, imobiliare Boteni.
Punctul forte al anunțului: combinația dintre deschiderea de aproximativ 50 m la asfalt + 50 m la drum neamenajat, utilitățile aflate la limita proprietății, casele existente în vecinătate și prețul fix de 6 €/mp poziționează terenul ca o ofertă interesantă pentru cumpărătorii care urmăresc atât utilizarea actuală, cât și potențialul de valorificare pe termen lung.
De vanzare teren 4.280 mp extravilan livada in Boteni Arges
Vand Teren 4.280 mp (in masuratori - 5.000 mp in acte) extravilan livada in Boteni Arges la intrare vecin cu case si deschidere 50 m la asfalt(urmeaza odata cu noile lucrari cadastrale afi prins integral sau partial in intravilan). are curent si apa la limita propietatii.
NOTA: drumul neasfaltat intră în curând în reabilitare și va fi amenajată o pistă de biciclete cu lățimea de 3-4 m care va merge până la Valeni Dâmbovița.pista va trece la limita proprietăți. Proiectul e aprobat și încep lucrările deci va avea asfalt la ambele capete.
Propietatea e la 20 km de Câmpulung și 40 km de Mioveni și la aprox 90 km de Brașov și are deschidere la drumul național DN73D.
Pret: 25.680 euro, 6 e/mp Pret FIX
Cu ajutorul nostru va garantam ca veti face alegerea perfecta! Mak Imobiliar Expert va pune la dispozitie imobiliare verificate si sigure.
Intermediere tranzactii imobiliare case si apartamente din zona Arges si Campulung.
Abonează-te la newsletter pentru a primi cele mai noi oferte.