• Imobiliare Campulung - Vanzari, inchirieri case Arges

Padure 33 ha comasat in Micesti PĂULEASCA Arges

Micesti - zona Micesti

ID Oferta: 13090

.

Pret: 350.000 €

6a270ff1-fe93-4659-ab84-43c3c5712b80.png
Caracteristici
ID oferta 13090
Pret 350.000 €
zona Micesti
Suprafata 330000 m2
Agent Mak Adalbert
Actualizat la 2026-05-05 21:27:00
Nr afisari 35
Specificatii

Pădure 33 ha comasată Micești Păuleasca Argeș

Meta descriere:
Pădure de vânzare 33 ha în Micești Păuleasca Argeș, comasată, fag și stejar, acces dublu, ideal exploatare sau investiție.

Descriere:
Oportunitate rară de investiție într-un fond forestier matur, situat în județul Argeș, comuna Micești, sat Păuleasca. Proprietatea are o suprafață totală de 33 hectare, teren comasat (compact), un avantaj major pentru exploatare eficientă și management forestier.

Pădurea este matură, cu vârsta cuprinsă între 90 și 120 de ani, oferind un potențial ridicat de exploatare imediată sau dezvoltare pe termen lung. Structura forestieră este valoroasă și bine echilibrată:

  • 60% fag
  • 30% stejar (esență premium)
  • 10% diverse esențe

Accesul este un punct forte al proprietății, existând două căi de acces (vale și deal), facilitând transportul și utilizarea utilajelor forestiere.

Această proprietate reprezintă o investiție solidă, potrivită atât pentru exploatare forestieră, cât și pentru diversificarea portofoliului de investiții în terenuri naturale.

Suprafață: 33 hectare
Preț total: 350.000 euro
Preț/ha: aproximativ 10.606 euro

Caracteristici:

  • Locație: Micești, sat Păuleasca, jud. Argeș
  • Suprafață: 33 hectare
  • Tip teren: pădure comasată (compactă)
  • Vârstă: 90 – 120 ani
  • Compoziție: fag, stejar, diverse esențe
  • Acces: 2 căi (vale + deal)
  • Potrivit pentru: exploatare / investiție
  •  padure exploatare lemn, 
  • teren forestier 33 ha

De vanzare Padure 33 ha comasat in Micesti PĂULEASCA Arges

Oportunitate rară de investiție în fond forestier matur, ideal pentru exploatare imediată sau investiție pe termen lung. Localizare: județul Argeș, comuna Micești, sat Păuleasca

Suprafață: 33 hectare, teren COMASAT (compact). Structură forestieră: •60% FAG •30% STEJAR (esență valoroasă ) •10% diverse esențe. Vârstă pădure: între 90 și 120 ani, pădure matură, cu potențial ridicat de exploatare. Acces: •2 căi de acces (vale + deal), foarte important pentru exploatare eficientă. Avantaje: -suprafață mare, compactă (rar pe piață) -esențe valoroase (fag + stejar) -acces facil pentru utilaje -ideal pentru exploatare forestieră sau investiție

Pret: 350.000, 10.606 e/ha

Trimite un mesaj

Cu ajutorul nostru va garantam ca veti face alegerea perfecta! Mak Imobiliar Expert va pune la dispozitie imobiliare verificate si sigure.

Intermediere tranzactii imobiliare case si apartamente din zona Arges si Campulung.